MASTER CLASS

Bilety na MASTER CLASS już dostępne pod tym linkiem:https://sklep.ebilet.pl/89227567617277954
W tym roku mamy dla Państwa naprawdę spory wybór Master Class, jednak spieszcie się, ponieważ ilość miejsc na każdym z nich jest mocno ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy! Zapraszamy!

MASTER CLASS harmonogram:

13.00 – 13.50 Loża Dżentelmenów – 39 zł
Tajemnice single cask bottling Loży Dżentelmenów
Podczas spotkania poznamy filozofię wybory pierwszej polskiej marki zajmującej się selekcją whisky z elitarnych, pojedynczych beczek.
BenRiach single cask bottling 1999 15 – lecie Polski w NATO
Glen Scotia single cask bottling 2008 selected for Loża Dżentelmenów
Inchmurrin single cask bottling 2003 selected for Loża Dżentelmenów
Benromach single cask bottling 2008 selected for Loża Dżentelmenów

14.10 – 15.00 – M&P – 60 zł udział wyłącznie master class lub 160 zł – w tym butelka Glen Scotia Campbeltown Harbour gratis – zainteresowanych prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej.

„Whisky z regionu Campbeltown”
Zapraszamy w podróż do legendarnego regionu Campbeltown. To małe portowe miasteczko w czasach wiktoriańskich nazywane było „stolicą whisky”. Dziś działają tu tylko 3 destylarnie: Springbank, Glen Scotia i Glengyle, w których powstają złożone, oleiste, przepełnione morską bryzą destylaty. Degustacja będzie okazją do poznania historii regionu i działających tu gorzelni, a co najważniejsze spróbowania znakomitych whisky.
Hazelburn 10 YO
Springbank 10 YO
Logrow Peated
Kilkerran 12 YO
Glen Scotia 15 YO

15.20 – 16.10 – Wolf Distillery – 160 zł (w cenie butelka i szklanka)
Whiskey Smoky barrel no. 2
Whiskey Sparrow 4 YO
Single Rye Polish Oak 3 YO
Single Rye Red Wine finish 3 YO
New Make Smoky Black Currant barrel finish

16.30 – 17.20 – International Beverege Group – 69 zł
AnCnoc 12YO,
Speyburn 10YO,
Bradan Orach (zmiana z Speyburna 15)
Balblair Cask Sample,
Ancnoc Peatheart

17.40 – 18.30 – Wild Turkey – 59 zł
Odkryj historię, stojącą za niezwykłym trunkiem, jakim jest Wild Turkey! Dowiesz się jak różne jego warianty odnajdują się na tle innych bourbonów. Opowiemy także o naszych legendarnych Master Distillerach, którymi są Jimmy i Eddie Russell, uważani za ikony bourbonu. Nie zabraknie oczywiście ciekawostek i degustacji. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować wszystkich wariantów dostępnych na polskim rynku (Wild Turkey Bourbon, Wild Turkey 101, Wild Turkey Rare Breed, Wild Turkey Straight Rye Whiskey i American Honey) oraz jednej niespodzianki – Wild Turkey Russell`s Reserve 10. Nie może Cię zabraknąć!
Wild Turkey Bourbon,
Wild Turkey 101,
Wild Turkey Rare Breed,
Wild Turkey Straight Rye Whiskey,
Wild Turkey American Honey,
Wild Turkey Russell`s Reserve 10 years old

18.50 – 19.40 – An-Ka Wines – 75 zł
Degustacja wielokrotnie nagradzanej whisky z destylarni Benromach – jednej z najmniejszych w Szkocji, założonej w 1898 roku na obrzeżach niewielkiego miasteczka Forres w regionie Speyside.
Benromach Organic,
Benromach 10 yo,
Benromach 10 yo 100 proof,
Benromach Wood Finish,
Benromach Peat Smoke

15.00 – 16.00 – Warsztaty blending (Diageo) Namiot – 99 zł
Po raz pierwszy to Ty masz szansę sprawdzić się w sztuce kupażowania trunku. Stwórz swoją własną whisky, komponuj i baw się regionami Szkocji. Być może masz nos, który pozwoli stworzyć Ci coś wyjątkowego.
Każdy z uczestników warsztatów zabiera ze sobą na pamiątkę buteleczkę skomponowanej przez siebie whisky.

16.00 – 18.00 – Warsztaty Cygarowe Enoteka Pergamin Namiot – 60 zł
„Nie wybiorę się do Nieba, jeśli nie będę tam mógł pić Bourbonu i palić cygar”
Mark Twain
Jeśli podzielacie Państwo poglądy Marka Twaina, albo po prostu chcecie rozpocząć przygodę z paleniem cygar – nie wahajcie się i uczyńcie pierwszy krok w tym kierunku podczas drugiej edycji Whisky Day Cracow. W ramach Master Class omówione zostaną między innymi historia i metody produkcji cygar, ich rodzaje, sposoby łączenia z alkoholem oraz – co najważniejsze – palenie. Warsztaty kierowane są głównie do osób początkujących lub chcących poszerzyć swoje zainteresowania.
Cygaro, które zostanie zaprezentowane podczas Master Class na razie pozostanie tajemnicą – możemy jednak zdradzić, że będzie to co najmniej format Robusto, któremu towarzyszyć będzie prezentacja wina.

POTWIERDŹ SWOJA PEŁNOLETNOŚĆ