World Whisky Day

Światowy Dzień Whisky zapoczątkował Blair Bowman – młody student Uniwersytetu Aberdeen oraz entuzjasta whisky. Obserwując, że ludzie na Twitterze świętują dzień ginu, wpadł na pomysł aby w ten sam sposób oddać szacunek whisky, w związku z czym w sierpniu 2011 roku zarejestrował domenę WorldWhiskyDay.com.

Pomysł był stosunkowo prosty. Poprzez portale społecznościowe oraz strony internetowe zjednoczyć wszystkich miłośników whisky na całym świecie i w ten jeden dzień wspólnie celebrować Światowy Dzień Whisky.

„Wszystko czego potrzebujesz to butelka whisky, którą dzielisz ze swoimi przyjaciółmi. Światowy Dzień Whisky celebruje wszystkie rodzaje whisky oraz whiskey i zachęca wszystkich, aby cieszyć się nimi odpowiedzialnie”

Pierwszy World Whisky Day odbył się 27 marca, a imprezy zarejestrowane na stronie internetowej zgromadziły około 20 tysięcy osób na całym świecie, jednak to był dopiero początek. Z roku na rok Światowy Dzień Whisky rozrósł się do tego stopnia, że dwa lata później celebrowało go już ponad 250 tysięcy fanów whisky z najdalszych zakątków naszego globu.

World Whisky Day na stałe wpisał się od tego czasu w kalendarz imprez poświęconym miłośnikom złotego trunku na całym świecie. Obchodzony zwyczajowo w każdą trzecią sobotę maja, stał jedną z bardziej medialnych imprez, cieszącą się ogromną popularnością wśród użytkowników serwisów społecznościowych. Nadszedł czas, aby World Whisky Day był hucznie obchodzony także i w Polsce, a szczególnie w jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów w Krakowie. Zapraszamy zatem na Whisky Day Cracow. Do zobaczenia 18 maja 2024 roku!

POTWIERDŹ SWOJA PEŁNOLETNOŚĆ

POTWIERDŹ SWÓJ WIEK

Proszę potwierdź swój wiek